USG Prywatnie

Jakie są dostępne procedury obrazowania ultrasonograficznego?

Obrazowanie ultrasonograficzne to diagnostyczna technika obrazowania medycznego, często stosowana w celu uzyskania dokładnego obrazu wewnętrznych struktur ludzkiego ciała. Służy do wykrywania problemu lub lokalizowania przyczyny. Jego głównym celem jest często zlokalizowanie problemu medycznego lub odkrycie patologii. Jednak podstawowa metoda obrazowania jest również wykorzystywana jako zabieg niechirurgiczny ze względów estetycznych. Obrazowanie ultradźwiękowe może być stosowane do celów kosmetycznych, aby uzyskać estetyczny efekt poprzez podkreślenie rysów twarzy lub poprawę kolorytu skóry.

Ta forma medycyny jest używana od wielu lat, ale nie zawsze była tak rozpowszechniona w świecie medycyny. Wcześniej był używany do celów diagnostycznych, takich jak gruźlica i rzeżączka. Obecnie istnieje wiele form obrazowania ultradźwiękowego, które wykorzystują fale dźwiękowe zamiast fal świetlnych w celu uzyskania dokładnego obrazu.

Ultradźwięki są często używane do diagnozowania schorzeń, takich jak rak płuc, choroba płuc, choroba sercowo-naczyniowa, a nawet rak. Jest to zabieg nieinwazyjny, więc nie wymaga dużego bólu ani zabiegu inwazyjnego. Można zastosować znieczulenie ogólne, jeśli technik USG uzna, że ​​pacjent tego wymaga. Jeśli dana osoba nie śpi, można jej zapytać o historię choroby i objawy.

Podczas tej procedury odczujesz lekki dyskomfort. Część dyskomfortu jest spowodowana dźwiękami wytwarzanymi przez urządzenie ultradźwiękowe. Po zabiegu może również wystąpić ból lub obrzęk. Ból zwykle ustępuje w ciągu 48 godzin. Istnieją pewne leki, które lekarz może przepisać, aby pomóc Ci złagodzić dyskomfort.

Obrazy ultrasonograficzne mogą służyć do korygowania problemów lub deformacji, których nie można skorygować innymi metodami. Na przykład dzieci z wadami wrodzonymi mogą odnieść korzyści z operacji ultrasonograficznej. Innym powszechnym zastosowaniem jest leczenie wrodzonych wad serca. Zabieg można również zastosować, aby pomóc skorygować problemy ze wzrokiem u osób starszych.

Jeśli jesteś zainteresowany jednym z tych obrazów, jest kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, aby upewnić się, że jesteś dobrym kandydatem. Przede wszystkim upewnij się, że jesteś zdrowy i sprawny fizycznie. i być w stanie przejść procedurę. Powinieneś także starać się unikać palenia, picia alkoholu i zażywania narkotyków.

Należy pamiętać, że firma ubezpieczeniowa może nie pokryć procedury.

Mimo to jest zwykle objęty ubezpieczeniem https://usg-warszawa.pl/usg-lokcia/ , Medicare lub prywatnym. Dopóki wykażesz, że nie mają wcześniejszego stanu, kwalifikujesz się do operacji.

Pamiętaj, że są firmy ubezpieczeniowe, które są skłonne zapłacić za USG, o ile będziesz postępować zgodnie z ich wytycznymi. Plany te są droższe niż inne rodzaje ubezpieczeń, ale mają niższe odliczenia i mogą pokryć większość kosztów. Przed podjęciem decyzji upewnij się, że omówiłeś warunki ze swoim dostawcą.

Jeśli wcześniej wykonałeś procedurę dla podstawowego problemu, dobrym pomysłem może być omówienie procedury z lekarzem. Niektóre warunki nie reagują dobrze na technologię ultradźwiękową. W niektórych przypadkach układ odpornościowy organizmu nadmiernie reaguje, a obrazowanie może pojawić się w wyniku choroby, a nie choroby. Jeśli jesteś podatny na infekcje lub niedawno przeszedłeś jakąkolwiek operację, może być konieczne wykonanie skanowania jako środka zapobiegawczego.

Jeśli jesteś w ciąży, ważne wymagania to dyplom ukończenia szkoły średniej i aktualne prawo jazdy. Jeśli jesteś palaczem, możesz nie być w stanie uzyskać procedury.

Jeśli miałeś kiedyś nadciśnienie, cukrzycę, raka lub choroby serca, prawdopodobnie nie będziesz w stanie uzyskać USG. Jeśli miałeś raka w przeszłości, twój lekarz może chcieć przeprowadzić serię testów. Powodem tego jest to, że niektóre choroby mogą prowadzić do uszkodzenia ścian tętnic. Jeśli palisz, być może będziesz musiał zgłosić się do ośrodka odwykowego, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem USG, porozmawiaj ze swoim lekarzem i sprawdź, czy możesz to zrobić. Nie zawsze jest to konieczne, ale warto spróbować, jeśli martwisz się o pewne aspekty swojego zdrowia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*