Przewodnik po programach położniczych

Położnictwo to dziedzina medycyny zajmująca się szczególnie ciążą i porodem.

Obejmuje kwestie zdrowotne kobiet, w tym opiekę zdrowotną reprodukcyjną, opiekę ginekologiczną, profilaktykę i leczenie chorób układu rozrodczego i niepłodności. Odgrywa również szczególną rolę w porodzie.

Kobiety zawsze interesowały się rolą położnika w rozwoju swojej kariery medycznej. Ogólnie rzecz biorąc, położnik i ginekolog to szersza dziedzina medycyny, która obejmuje dwie główne podgrupy medycyny ginekologicznej i położnictwa.

Ob / ginekologia to pierwsze słowo, które przychodzi na myśl, gdy myślisz o lekarzu, który rodzi i przeprowadza operacje. Usłyszysz to wezwanie położnika w gabinecie lekarskim, a także w wielu innych miejscach. Jest również używany dla tych lekarzy, którzy pracują ambulatoryjnie lub na skierowaniach. Istnieją pewne różnice między położeniem położniczym a ginekologiem.

Ob / Gyn jest bardziej wyspecjalizowana i koncentruje się na świadczeniodawcach opieki zdrowotnej dla kobiet. Ginekolodzy są odpowiedzialni przede wszystkim za ginekologiczną opiekę zdrowotną. Dbają o zdrowie kobiet, które mają macicę i karmią piersią. Są odpowiedzialni za zapewnienie zdrowego układu rozrodczego kobiety. Są również odpowiedzialne za upewnienie się, że macica i jajniki funkcjonują prawidłowo i nie są uszkodzone przez chorobę.

Do obowiązków położnika należy zwykle leczenie ostrych urazów i chorób w czasie ciąży, a także poród.

Są również odpowiedzialni za opiekę nad przedwczesnym porodem, poronieniem i zgonem noworodków. Lekarz położnik jest odpowiedzialny za pomoc matce podczas porodu i opieki poporodowej. Po porodzie położnik zwykle zapewnia okres rekonwalescencji. Po porodzie opieką nad dzieckiem zajmuje się położnik.

Ponieważ położnik / ginekolog jest specjalistą w dziedzinie zdrowia kobiet, wielu lekarzy woli https://ginekolog-warszawa.pro/ginekolog-dzieciecy-warszawa/ używać terminu „położnik / ginekolog” zamiast „ginekolog położnik”. W rezultacie często trudno jest znaleźć lekarzy położników specjalizujących się w opiece zdrowotnej kobiet. jeśli chcesz spotkać się z lekarzem położniczym specjalizującym się w kobietach, być może będziesz musiał poprosić o skierowanie. Chociaż lekarze specjalizujący się w dziedzinie zdrowia kobiet mogą nie mieć certyfikatu położniczego, prawdopodobnie będą mieli większe doświadczenie i będą wiedzieć więcej o zdrowiu kobiet niż lekarz położnik. kto nie ma stopnia medycznego?

Jeśli chcesz zostać OB, musisz mieć tytuł licencjata z akredytowanej uczelni (zwykle cztery lata) i zdać egzamin licencyjny, aby uzyskać certyfikat OB. Egzamin należy zdać dwa lata po ukończeniu studiów. Aby zostać pielęgniarką położniczą, musisz również zdać egzamin licencyjny.

Jeśli chcesz zostać położnikiem / ginekologiem, ale nie masz dyplomu, możesz rozważyć zapisanie się do programu, który pomoże Ci zdobyć tytuł magistra pielęgniarstwa lub lekarza praktyki pielęgniarskiej (DNP), zanim zarejestrujesz się w OB pobyt. Rezydencje Ob / Gyn na ogół trwają od trzech do pięciu lat. Program nauczania przygotuje Cię do opieki prenatalnej, diagnozy problemów i edukacji pacjenta. Aby zostać certyfikowanym położnikiem lub ginekologiem, musisz jednak wyjechać na roczną rezydencję. ukończyć program położnictwa i dać łącznie pięć lat nauki, aby zostać licencjonowanym położnikiem / ginekologiem.

Programy położnicze mogą się znacznie różnić pod względem długości, ale zazwyczaj trwają od jednego do dwóch lat. Większość programów wymaga również stopnia naukowego współpracownika, chociaż niektóre tego nie wymagają.

Programy w położnictwie zwykle rozpoczynają się od nauczenia podstawowych zajęć wymaganych do wykonania podstawowych egzaminów i procedur. Następna jest praca laboratoryjna polegająca na wykonywaniu badań fizycznych pacjentów. Jest też doświadczenie kliniczne obejmujące procedury, których mogą się spodziewać pacjenci. Po ukończeniu doświadczenia klinicznego studenci kończą studia i przechodzą do rotacji klinicznych, gdzie biorą udział w rzeczywistych operacjach. przez dwa lata.

Programy położnicze są również zazwyczaj podzielone według regionu lub stanu, przy czym programy koncentrują się w różnych częściach kraju lub nawet w tym samym stanie. Lekarz ogólny będzie w stanie zająć się pacjentami z różnymi schorzeniami, podczas gdy specjalista zajmie się tylko określonym stanem lub zespołem schorzeń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*