Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jednostka stosowna powierzenia.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Raid Matrix Recovery – Raidwares nie są jedynymi możliwymi rozwiązaniami

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 co wypada przygotować.
Przywracanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych RAID W przypadku całkowitej utraty danych, która może nastąpić z powodu awarii logicznej lub uszkodzenia fizycznego, najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, to dostać w swoje ręce produkt do odzyskiwania danych z macierzy RAID, takich jak DAS Duo Lite 2 Tygodnie temu i Farmerskie Pursa DK8i. Te dwa urządzenia są dostępne na rynku za stosunkowo niską cenę tag i są w stanie upewnić się, że nie tracą żadnych więcej cennych danych niż to, co już stracił. Przyjrzyjmy się szczegółowo obu tym produktom.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 instytucja stateczna do wskazania.

DAS Duo to bardzo ceniony produkt firmy zajmującej się odzyskiwaniem macierzy RAID. Wyposażony jest w dwuprocesorową jednostkę i kilka slotów na karty rozszerzeń. Jest to jeden z najnowszych produktów firmy Raidmax i jest jednym z bardziej popularnych wśród konsumentów. Urządzenie posiada dwurdzeniowy procesor i jest wyposażone w obsługę RAID, co oznacza, że jest w stanie obsłużyć poziom wydajności wielkości Raid, tj. 16 dysków Raid na jednej płycie głównej.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID jako priorytet spółki po uszkodzeniu.

Jeśli przyjrzymy się bliżej architekturze macierzy RAID w DAS Duo, okaże się, że składa się ona z dwóch procesorów Intel Core 2 Duo. Jednostki procesora wyposażone są w cztery rdzenie, co oznacza, że na jednej płycie głównej może pracować łącznie osiem procesorów. Inną rzeczą, którą należy wiedzieć o DAS Duo jest to, że jest wyposażony w cztery mini porty i cztery porty SATA. Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, całkowity pakiet składa się z komputera ze zintegrowaną nagrywarką CD/DVD, czterema portami USB, jednym portem FireWire i jednym portem Universal Serial Bus do podłączenia komputera do urządzenia peryferyjnego. Ilość pamięci RAM jest niewielka, ale dobrą rzeczą jest to, że można ją rozszerzyć.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID jaka efektywność? jakie są koszty.

System odzyskiwania danych z macierzy RAID z DAS Duo składa się z czterech części. Po pierwsze, warstwa logiczna komputera musi zostać usunięta, aby zrobić miejsce dla nowej macierzy. Po drugie, stara struktura logiczna komputera musi zostać odbudowana z wykorzystaniem partycji nowej macierzy. Odbudowana struktura musi być jak najdokładniej dopasowana do obecnej fizycznej konfiguracji dysku twardego.

Po zakończeniu wyrównywania, odbudowana struktura systemu plików musi zostać utworzona. W tym czasie wszystkie nieprawidłowe pliki danych muszą zostać usunięte, a wszystkie prawidłowe zapisane w rozszerzeniu tablicy. Następnie należy ponownie zainstalować system plików starego komputera. Nowa macierz musi zostać umieszczona w tym samym serwerze, aby umożliwić działanie oprogramowania do odzyskiwania macierzy RAID.

Następnie należy naprawić i przekonfigurować strukturę logiczną komputera, aby zapewnić logiczny dostęp do nowej macierzy. Należy zbadać wydajność maszyny. Istotne jest, aby zarówno prędkość odczytu, jak i zapisu były na maksymalnym poziomie. Jeśli jeden lub drugi nie jest na swoim optymalnym poziomie, dane nie mogą być odzyskane skutecznie.

Przywracanie danych z macierzy RAID usługa.

Następnie należy ocenić fizyczną strukturę dysku twardego, zwłaszcza obszary problematyczne. Należy sprawdzić głowice dysku, talerze, sektory oraz głowice odczytu/zapisu. Powinny one być prawidłowo wyrównane i bezpiecznie zamocowane. Proces odzyskiwania danych należy rozpocząć od sprawdzenia systemu operacyjnego komputera. Jeżeli jest to system operacyjny oparty na Unixie, odzyskiwanie danych z macierzy RAID powinno odbywać się w trybie CWD.

Następną rzeczą, którą należy zrobić, jest określenie lokalizacji wadliwych dysków. Lokalizacja problematycznego dysku powinna zostać zaznaczona w sieci. W następnej kolejności zostanie przeprowadzona operacja macierzy RAID, czyli odbudowa macierzy RAID. Nowa macierz może zostać wdrożona. Na koniec należy jeszcze raz ocenić poziom wydajności systemu RAID. Ważne jest, aby zarówno prędkość odczytu jak i zapisu danych była na optymalnym poziomie.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*