Archiwizacja danych skutecznie zrobisz to sprawdzonymi programami.

archiwizacja danych Korzyści z usług kopii zapasowych w chmurze i retencji

photo
archiwizacja danych osobowych

archiwizacja danych Jednym z najbardziej krytycznych zadań, jakie może podjąć przedsiębiorstwo, jest tworzenie kopii zapasowych obrazów wszystkich komputerów w organizacji. Kopia zapasowa danych graficznych zapisuje dane w formie innej niż oryginalna, aby można było do nich natychmiast uzyskać dostęp. Oryginalne dane mogły zostać utracone w wyniku przypadkowego skasowania, uszkodzenia danych lub dysku twardego. Kopia zapasowa danych w postaci obrazów może być również wykonywana w celu ochrony przed katastrofami, zmianami w firmie lub przestojami systemu, a także w celu zapobiegania utracie danych podczas odzyskiwania. Usługi tworzenia kopii zapasowych obrazów danych są oferowane przez wielu dostawców.

Bezpieczna backup z plików programu ING Księgowość.

Wybór pomiędzy archiwizacją danych a tworzeniem kopii zapasowych danych jest bardzo ważnym zadaniem. archiwizacja danych Chociaż firmy posiadające plany disaster recovery mogą nie potrzebować przechowywać swoich danych na miejscu, to z pewnością muszą je chronić w przypadku katastrofy lub innego zniszczenia. W tym artykule porównamy archiwizację z tworzeniem kopii zapasowych. Przyjrzymy się korzyściom płynącym z zastosowania każdej z tych metod i zastanowimy się, w jaki sposób można je wdrożyć w aplikacjach korporacyjnych. Przeanalizujemy rolę archiwizacji danych w porównaniu z tworzeniem kopii zapasowych dla aplikacji działających w siedzibie firmy i poza nią. Opcja archiwizacji danych jest często wybierana przez małe organizacje, gdy nie ma możliwości odtworzenia danych po awarii, ale może być również bardzo korzystna dla średnich i dużych przedsiębiorstw, w zależności od zakresu utraty danych i wymagań budżetowych.

Kopia zapasowa w Windows 7 programu iFirma.

Firmy mogą wybrać przechowywanie danych w chmurze lub podejście do tworzenia kopii zapasowych oparte na usługach. Istnieje kilka różnych sposobów tworzenia kopii zapasowych danych: tworzenie kopii zapasowych na miejscu odbywa się, gdy dane są przechowywane na miejscu w siedzibie firmy, na przykład w pomieszczeniu z danymi, lub poza siedzibą firmy, w zdalnej lokalizacji (takiej jak magazyn danych), przy użyciu usługodawcy. Rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych oparte na usługach wykorzystują oprogramowanie, które jest dostępne dla użytkowników na żądanie. Umożliwiają one użytkownikom tworzenie kopii zapasowych danych w bazie danych lub w pliku, a następnie dane te są automatycznie przesyłane do usługodawcy.

Kopie zapasowa w Windows 8 a RODO w przedsiębiorstwach.

Firmy, które korzystają z rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych danych opartego na usługach, mogą również wybrać hostowane rozwiązanie do przechowywania danych w chmurze. Oznacza to, że firma nie utrzymuje fizycznego serwera ani zapasowego centrum danych. Wszystkie dane są raczej przechowywane w centrum danych w chmurze, podobnie jak w hurtowni danych, a dostęp do nich uzyskuje się za pomocą przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Aby w pełni wykorzystać możliwości hostowanego rozwiązania, menedżerowie biznesowi powinni rozważyć, czy dane ich użytkowników są bezpieczne w środowisku pamięci masowej w chmurze i czy koszt zapewnienia zgodności z przepisami lub zarządzania zagrożeniami jest wart kosztów korzystania z hostowanego rozwiązania.

Archiwizacja danych to kolejny sposób na tworzenie kopii zapasowych danych. Archiwizacja polega na wykonaniu kopii zapasowej i zapisaniu jej na taśmie lub dysku. Większość firm przechowuje swoje zarchiwizowane dane na dyskach, ale bardziej opłacalne jest archiwizowanie danych na taśmach, ponieważ jest to tańsze i bardziej efektywne czasowo niż archiwizacja na dyskach. Istnieją trzy sposoby tworzenia kopii zapasowych danych: pobieranie danych z Internetu, tworzenie kopii lustrzanej danych w innej lokalizacji oraz przechowywanie zarchiwizowanej kopii na taśmie. Najprostszą i najbezpieczniejszą metodą archiwizacji jest pobieranie danych z Internetu, ponieważ nie ma ryzyka utraty danych po drodze.

Archiwizacja danych kosztuje znacznie mniej niż tworzenie kopii zapasowych w chmurze. Menedżerowie firm mogą określić ilość danych, które chcą archiwizować i przechowywać, potrzebną ilość miejsca i kwotę, którą są gotowi wydać na przechowywanie danych. Gdy dane są już przechowywane, firma może określić częstotliwość wykonywania kopii zapasowych. Firmy, które archiwizują dane raz w tygodniu lub rzadziej, potrzebują tylko bardzo niewielkiej ilości miejsca i nie muszą przechowywać danych na dysku.

Archiwizacja bezproblemowo zrobisz to tymi programami.

Firmy, które muszą archiwizować dane powinny rozważyć kwestię retencji. Retencja to czas potrzebny na przejrzenie kopii zapasowych danych. Im dłużej trwa przegląd danych, tym bardziej prawdopodobna jest utrata danych. Czas trwania retencji zależy od ilości kopii zapasowych danych, których wymaga firma. Duże okresy retencji są wymagane dla firm z wieloma kopiami zapasowymi danych.

Zarówno archiwizacja danych jak i przechowywanie ich w chmurze są bardzo efektywne. Ilość pieniędzy zaoszczędzonych w wyniku archiwizacji jest znacząca w porównaniu z przechowywaniem na dysku. Oszczędza się na przechowywaniu zarchiwizowanych danych na zewnętrznych dyskach twardych znajdujących się w różnych lokalizacjach. Dzięki archiwizacji wystarczy jeden serwer do przechowywania wszystkich danych firmy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*